Kontokorent aneb cesta z finančních problémů

Pokud sháníte finanční prostředky, nemusí být půjčka jediným řešením. Finanční trh nabízí velký počet produktů pro své klienty a předstihují se v nabídce a podmínkách půjček. Pokud víte, že každý měsíc potřebujete mít nějakou hotovost navíc nebo třeba i jedete na dovolenou a nevíte, zda vystačíte s penězi, pak je pro vás kontokorent vhodnou volbou.

Jak kontokorent funguje?

Spousta z vás se jistě s termínem kontokorent již setkala. Pro ostatní menší vysvětlení na začátek. Kontokorent je služba banky, která nabízí, že na vašem účtu můžete čerpat finance, i když již na účtu nemáte ani korunu. Banka vám dle výše kontokorentu bude schopna peníze poskytnout a to ihned. Výhodou je také to, že kontokorent nemusíte čerpat, pokud nechcete. Můžeme si jej tedy představit jako malou finanční rezervu, která nám usnadní starosti s penězi, například v situaci, kdy víme, že musíme splácet účty v době před výplatou a peníze nám na účet nestihnou do daného data přijít. Samozřejmě i za službu kontokorentu se platí. Většinou se požadují úroky z vybrané částky, které se počítají dle počtu dnů od vypůjčení. Každá banka má úroky jiné, vždy však bývají výhodnější než u samotné půjčky nebo úvěru, záleží na bance.

Zajímavý článek:  Rychlá nebankovní půjčka

Kde si sjednat kontokorent?

Kontokorent bývá nejvýhodnější sjednat u banky, kde máte založen svůj běžný účet. Stačí pouze zajít do pobočky banky a podepsat žádost. Pokud máte dostatečné měsíční příjmy a banka bude přesvědčena, že jste schopni výši kontokorentu splatit, bude vám vyhověno. Výše kontokorentu závisí tedy na vašich příjmech. Kontokorent je výhodný také pro studenty. I jim může být poskytnout a to ve výši 10 000 – 25 000 korun měsíčně. I pro ně platí úroky za vypůjčení. Obecné ale platí, že čím dřív částku splatíte, tím menší úroky za vypůjčenou částku zaplatíte.