Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob mohou být dobrým řešením v situaci, kdy potřebujete získat peníze a přitom se nechcete nebo nemůžete obracet na banku. To samé platí i pro případy, kdy vám nevyhovují podmínky běžné nebankovní půjčky. V čem vlastně spočívají výhody půjčky od soukromých osob a jak si vybrat ty spolehlivé?

Tak především soukromé osoby, které poskytují půjčky, jsou velmi často soukromí investoři, kteří se snaží zhodnotit svoje peníze. Zatímco i menší nebankovní společnost (o bankách raději vůbec nebudeme mluvit) mají poměrně striktní pravidla komu půjčit a komu ne, půjčky od soukromých osob jsou poskytovány mnohem flexibilněji. Při jednaní se soukromníkem o poskytnutí půjčky máte šanci přesvědčit ho, a získat peníze, i když máte jen malé příjmy nebo jiné negativní podmínky, které vám brání v získání půjčky v bance nebo jinde.

Zajímavý článek:  Spolehlivá půjčka Nový Jičín

Tip pro vás: Spolehlivá půjčka s úročením od 13,49 %

Půjčky od soukromých osob jsou téměř vždy poskytovány jako půjčky na směnku. Výhoda půjčky na směnku je v tom, že k vytvoření směnky nepotřebujete právníka. Směnka je poměrně jednoduchý dokument, který ze zákona musí obsahovat jen několik základních údajů – především se jedná o výslovné uvedení, že tento dokument je směnka. Dále pak nesmí chybět uvedení částky, místa a data, dohody mají být prostředky vráceny. Pak by zde také mělo být uvedeno kdo je vystavitelem a kdo příjemcem směnky a nakonec už jen podpis.

Pokud se rozhodnete pro půjčky od soukromých osob, pak je směnka určitě dobrá volba jak pro vás, tak i pro toho, kdo vám půjčí peníze. U směnky nejsou (jako třeba u smlouvy o půjčce) uváděny různé dodatečné podmínky a tak podobně, nemusíte se tedy bát, že byste museli hradit nějaké skryté poplatky.

Zajímavý článek:  Nebankovní smenky do 30000

Jediní na co si musíte u půjčky od soukromých osob na směnku dát pozor je to, abyste dostali při vrácení půjčených peněz směnku zpět.

I pro půjčky od soukromých osob ale platí, že byste měli dobře zvážit, jestli se vám taková půjčka vyplatí a zda budete mít dostatek finančních prostředků. Pokud předem nemáte jistotu, že budete schopni půjčené peníze bez problémů vrátit, pak se raději půjčky od soukromých osob neberte.