Půjčky SMS lze získat i v Ostravě

Pro půjčku můžeme jít do banky, můžeme jít na pobočku nebankovní společnosti, ale stejně můžeme zkusit i online žádost. Vše ale předčí poslední varianta, kterou jsou půjčky SMS. Jak už napovídá sám jejich název, účel je samozřejmě jasný, a to umožnit vám požádat si o peníze kdykoliv a kdekoliv. Jediné, co vám k tomu stačí, je totiž mobilní telefon. Na něm stačí pouze předepsat SMS v příslušném tvaru a tuto SMS odeslat na číslo konkrétní nebankovní společnosti. Tím je vaše žádost oficiálně přijata.

Jaký je další postup?

Jakmile je žádost odeslána a úspěšně přijata nebankovní společností, dochází samozřejmě k tomu, že je žádost také posouzena. Zde může dojít i k opětovnému ověření. Například společnost Ferratum k tomuto uvádí toto: „Pokud si u nás žádáte o rychlou půjčku poprvé, po odeslání žádosti Vám zavolá pracovník zákaznického servisu a ověří údaje Vaší žádosti.“ Do telefonu tak pouze vše odsouhlasíte a následně už jenom čekáte na to, až vám přijdou informace o tom, zda jste byly nebo nebyli schváleni. Pokud ano, odcházejí samozřejmě peníze přímo na váš bankovní účet, popřípadě i složenkou na vaši adresu – pokud jste preferovali tuto možnost.

Zajímavý článek:  Půjčka na půjčky - vypadá takhle řešení?

Jaké mají půjčky SMS podmínky?

Téměř žádné, jelikož v tomto ohledu se není třeba bát toho, že byste snad byli jakkoliv složitě prověřováni. Ostatně v tomto ohledu je třeba říci, že půjčky SMS nevyžadují žádné osobní schůzky či podepisování smluv, stejně jako nevyžadují ani nutnost dokládat informace o zaměstnání, nebo také příjmu. Co taktéž není třeba, to je nahlížení do registrů. Může si tak požádat opravdu každý. A tak mezi skupiny lidí, kteří tento typ půjčky často využívají, určitě patří:

  • Zaměstnanci a podnikatelé
  • Lidé bez práce a bez příjmu
  • Studenti
  • Matky na mateřské
  • Starobní či invalidní důchodci

Jsou nějaká negativa?

Ačkoliv vše vypadá více než pozitivně, několik negativ půjčky SMS určitě mají. U některých společností například není proces žádosti natolik rychlý, jak jsme si popsali. Je totiž třeba vědět, že u některých je nutné zasílat i korunové registrační poplatky. Ty sice nejsou výraznou finanční zátěži, ale s ohledem na administrativu a celkové zdržení problémem být mohou.

Zajímavý článek:  Rychlá půjčka úplně pro každého

Druhou komplikací mohou být úrokové sazby. Ty za nás hodnotíme skutečně jako velmi vysoké, jelikož mnohdy se lze dostat i na hranici třiceti procent v rámci jednoho kalendářního měsíce. S tím ale mohou souviset i další platby, třeba za prodloužení termínu splatnosti. Vzhledem k tomu, že si lze půjčit pouze částky v řádech tisíců korun na dobu okolo jednoho měsíce je to určitě nejpalčivější problém, který v daném směru půjčky SMS mají. Ostatně i proto by měly výt využity skutečně až v úplně posledním případě, kdy si jsme stoprocentně jisti, že vše bude po této stránce v pořádku a mi budete schopni zaplatit.

Půjčky SMS v Ostravě
tranmautritam / Pixabay