Půjčky pro všechny Ostraváky a tipy, kde je najít

Žijete v Ostravě nebo okolí a uvažujete o sjednání půjčky? Pokud ano, může vám pomoci tento článek, do kterého jsme shrnuli několik rad pro všechny, jenž mají zájem o úvěr a potřebují poradit. Nabídka různých půjček a úvěrů je dnes tak široká, že jen málokdo se v takovém množství dokáže bezpečně zorientovat – naopak spousta lidí dělá zbytečné chyby a buď si vyberou nevýhodný úvěr s extrémními úroky nebo v horším případě skočí na lep podvodníkům. Pokud ale dáte na naše rady, nic podobného se vám určitě nestane.

Bankovní nebo nebankovní úvěr?

Asi základní otázkou, kterou je potřeba položit si hned na začátku, je volba mezi bankovními a nebankovními půjčkami. Oba druhy úvěrů mají svoje plusy i mínusy – bankovní jsou obecně výhodnější a levnější a zejména u vysokých částek jsou jasně lepším řešením. Na druhou stranu nemůže je získat každý – pro spoustu lidí tak přicházejí v úvahu pouze úvěry z nebankovních zdrojů, týká se to zejména těch, kteří mají záznamy v registrech dlužníků, nemohou doložit příjem nebo jsou dokonce zcela bez práce. U malých částek se pak nebankovní půjčky Ostrava mohou vyplatit úplně všem, spousta tzv. SMS půjček je totiž pro nové klienty úplně zdarma, bez úroků a bez poplatků.

Zajímavý článek:  Nejlepší autopůjčka

Půjčku můžete získat i z pohodlí domova, dokonce i bez účtu

Velkým pozitivem dnešních půjček je možnost jejich velmi pohodlného a rychlého sjednání. To lze provést z domu bez nutnosti kamkoliv jezdit, v některých případech se dokonce dají půjčky získat i bez bankovního účtu – řada společností poskytuje hotovostní půjčky, které vám vyplatí na ruku. Online půjčky nejsou zdaleka doménou jen nebankovních institucí, staly se už standardem i u velkých bank. Vyplnění formulář je obvykle snadné a většinou k němu ani není nutné mít mnoho dokladů – záleží ale samozřejmě na konkrétní situaci, výši a délce půjčky apod.

Srovnání půjček vám ušetří nejen peníze, ale i spoustu času a práce

Jednou z chyb, kterou mnoho lidí dělá, je zbytečně zbrklé a rychlé rozhodování u záležitostí týkajících se peněz. Může jít např. o nákupy zboží, kdy lidé nakupují předražené produkty, zatímco mají možnost si na internetu snadno najít ten samý výrobek za výrazně nižší cenu, nebo naopak situace, kdy si lidé nakoupí zboží, které najdou na webu nejlevněji a pak se ukáže, že prodejce není seriózní. Podobné je to i u půjček – velké rozdíly jsou v úrocích a poplatcích, kromě toho je ale třeba myslet i na to, že že spousta těch, co půjčky nabízejí, jsou podvodníci. Abyste se tomuto nebezpečí úspěšně vyhnuli, pomohou vám nezávislé internetové srovnávače půjček. Jedná se o specializované weby, které se přímo zaměřují na porovnání různých úvěrových produktů, zejména půjček, ale jsou na nich často i kreditní karty, hypotéky nebo konsolidace. Výběr vhodné půjčky je na nich velmi snadný, např. pokud potřebujete srovnání půjček do 20 000 Kč, stačí jen zadat požadovanou částku a zobrazí se vám výpis všech úvěrů, které jsou v této výši nabízeny.

Zajímavý článek:  Co když mi nepůjčí v bance?

Podvodníci s falešnými půjčkami řádí i v Ostravě

Nebankovní půjčky jsou bohužel velkou příležitostí pro různé podvodníky, kteří pod záminkou výhodných úvěrů obírají důvěřivé lidi o peníze. Jinak tomu není ani v Ostravě, kde je po rychlých nebankovních půjčkách velká poptávka a i zde působí mnoho lidí a firem, kterým byste se měli vyhnout. Nejčastěji spočívá podvod ve výběru poplatku předem, někdy se jedná o předražené telefonické linky. Tomuto riziku se snadno vyhnete tak, že si nikdy nebudete půjčovat od někoho, kdo chce poplatek předem, úvěr budete sjednávat pouze online nebo osobně a před sjednáním použijete některý ze srovnávacích webových portálů.