euro, seem, money

Novinka pro v penzijní připojištění. Nově si odečtěte z daní až 48 tisíc korun!

Penzijní připojištění je stále oblíbenějším nástrojem pro zajištění finanční stability v důchodovém věku. A český stát se rozhodl podpořit ty, kdo se o svou budoucnost starají již nyní, a nabídne jim možnost odečíst z daní až 48 tisíc korun.

Tato novinka by mohla přinést úsporu na daních nejen jednotlivcům, ale i zaměstnavatelům.

Co to znamená pro spořící?

Nový návrh zákona o penzijním připojištění má za cíl motivovat lidi k tomu, aby si spořili na svůj důchod. Dle tohoto návrhu budou moci lidé, kteří si pravidelně odvádějí částky do penzijního připojištění, odečíst z daní až 48 tisíc korun ročně.

Konkrétně půjde o možnost odečíst 24 tisíc korun ze základu daně za jednoho pojištěnce. Pokud bude mít pojištěnec uzavřené smlouvy na penzijní připojištění pro sebe a svého manžela či manželku, bude možné odečíst celkem až 48 tisíc korun. Tato novinka by mohla přinést úsporu v řádech tisíců korun ročně pro ty, kteří do penzijního připojištění pravidelně investují.

penzijní spoření, důchodové, na důchod
Novinka pro v penzijní připojištění. Nově si odečtěte z daní až 48 tisíc korun!

Jak to ovlivní zaměstnavatele?

Zaměstnavatelé také budou mít možnost poskytovat svým zaměstnancům příspěvky na penzijní připojištění a zároveň si je odečíst ze základu daně. To by mohlo vést ke zvýšení popularity firemních benefitů spojených s penzijním připojištěním a motivovat firmy k tomu, aby se více zajímaly o finanční stabilitu svých zaměstnanců v důchodovém věku.

Kdy novinka vstoupí v platnost?

Návrh zákona o penzijním připojištění je stále ve fázi projednávání a je nutné počkat na jeho schválení. V současné době není jasné, kdy by mohla novinka vstoupit v platnost. Odborníci ale spekulují, že pokud bude návrh schválen, mohl by začít platit od příštího roku.

Penzijní připojištění bude do budoucna nejspíše nutností

Novinka v podobě možnosti odečíst až 48 tisíc korun z daní pro ty, kdo spoří v penzijním připojištění, by mohla motivovat více lidí k tomu, aby si začali pravidelně spořit na svůj důchod. Tato změna by také mohla ovlivnit zaměstnavatele a vést k rozšíření nabídky firemních benefitů spojených s penzijním připojištěním.

Je ale nutné počkat na schválení návrhu zákona a jeho přesné znění.