Půjčka na směnku, na co si dát pozor

Nabízím půjčky na směnku, přesně tak vypadá celá řada nabídek na půjčky na internetu. Na co si ale u půjčky na směnku dávat pozor a jak nenaletět podvodníkovi?

Co je to směnka?

Směnka je cenný papír. Jako takový musí splňovat určité formální náležitosti. U směnky nezáleží na formě. Směnka klidně může být napsána i na slupce od banánu a stále to bude platná směnka. To hlavní co musí směnka obsahovat je jen několik základních údajů. Hlavní je, aby zde bylo jasně uvedeno, že se jedná o směnku. Dále nesmí chybět uvedení částky, místa a data kde bude směnka splatná. Také musí být uvedeno, kdo je vystavitelem nebo příjemcem směnky. Další údaje už nejsou potřeba. Pokud nějaký údaj chybí, je směnka neplatná.

Zajímavý článek:  Peníze ihned na směnku ještě dnes

Riziko směnky

Mezi hlavní rizika spojená se směnkou patří to, že v případě nezaplacení, se věřitel může ihned obrátit na soud a ten automaticky ukládá povinnost do 3 dnů zaplatit. Pokud ani pak nezaplatíte, věřitel se může ihned obrátit na exekutora. To je výhoda pro věřitele, protože směnku je možné vymáhat mnohem rychleji než klasickou smlouvu o půjčce nebo úvěru.

Zajímavý článek:  Rychlá FastFin půjčka do výplaty

Dalším rizikem směnky je její zbytečné zneužívání. Mnoho finančních společností si na směnkách buduje svůj byznys, Nutí lidi podepisovat nevýhodné směnky, a jakmile nezaplatí, ihned vše řeší soudem a exekucí. Tím se navyšuje celková dlužná částka a z toho tyto firmy profitují. Už předem kalkulují s tím, že alespoň část klientů jim směnku nezaplatí a oni tak vydělají na exekuci.