Kreditní karta aneb výhodná půjčka od banky

Jak získat peníze během chvíle? Nechcete tradiční půjčku? Pak je právě pro vás kreditní karta tou správnou volbou šitou na míru. Pokud milujete nákupy, pak i výhodnou. Víte, však jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Debetní karta, je karta od našeho běžného účtu, čerpá pouze naše peníze, které jsme vložili na náš běžný účet. Na druhou stranu karta debetní, je karta kde čerpáme peníze, které naše nejsou, a musíme je splatit do určitého data.

Jak funguje kreditní karta?

Kreditní karta je pro mnohé z nás možná karta kouzelná. Nejsme však v pohádce a proto není nic zadarmo. To platí i u kreditní karty, všechny vypůjčené peníze musíme vrátit! Kreditní karty jsou nabízeny spoustou bankovních i nebankovních společností a reklamy na ně najdeme téměř všude. K čemu je kreditní karta vhodná? Kreditní karty jsou dobrým způsob financování výdajů, jak pro podnikatele, tak pro normální občany. Jsou formou půjčky. Můžeme z nich tedy čerpat určitou částku peněz. Pokud splatíme částku v bezúročném období (40 až 76 dnů), nemusíme splácet ani úroky. Pokud ne započte se nám úvěr ve výši, která je určená konkrétní bankou, většinou 5 až 10 % z vypůjčené částky.

Zajímavý článek:  Místo slíbené půjčky přišla žena z Ostravy o 9 000 Kč

Kde si kreditní kartu zařídit?

Kreditní karty nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Trh je není zahlcen finančními produkty, proto lze najít velmi výhodné podmínky pro sjednání smlouvy na kreditní kartu. Každá banka také nabízí jinou výši možnosti vypůjčené částky. Také má velkou škálu výhod.

Výhody kreditních karet

Například výhodnější kurzy pro platby v zahraničí nebo bonusy za nakupování u obchodních partnerů dané banky. Také pokud nemůžete peníze splatit najednou, je možné je rozdělit na měsíční splátky. Navíc nepotřebujete ani úvěr v bance, protože kreditní karta je zcela nezávislá.