Malá nebankovní půjčka i pro lidi bez příjmu

Jako mnoho jiných, i já jsem se nedávno ocitl bez práce a tím pádem i bez jakéhokoliv příjmu. Tak jsem si chtěl půjčit nějaké peníze, abych měl finanční prostředky na nejnutnější výdaje. V bance jsem to ani nezkoušel, tam mi nechtěli půjčit peníze ani, když jsem pracoval.

Zkusil jsem několik různých půjček na internetu, ale řeknu vám, je to bída. Když už po vás náhodnou nechtějí potvrzení o příjmu (nebo alespoň údaje o vašem zaměstnavateli), tak téměř vždy budou chtít, abyste dali do zástavy barák nebo byt. Těch kdo doopravdy půjčí peníze lidem bez příjmu a bez majetku je strašně málo.

Tady je několik mých zkušeností:

expert-pujcky.cz = slibují tam půjčky i lidem bez příjmu. Nevím, jak to funguje. Vyplnil jsem žádost o půjčku u nich na webu a to bylo vše. Chtěl jsem si půjčit 1 tisíc korun na 21 dní.  Během 30-ti minut mi ale přišla zamítavá SMS, že půjčka byla zamítnuta.

ferratum.cz = tady jsem byl úspěšnější. Napoprvé mi půjčili jenom 2000 Kč (chtěl jsem si původně půjčit 10 tisíc korun). A také jim musím půjčené peníze vrátit do dvou týdnů (přesně 15 dní). Za půjčku 2000 Kč od Ferratum zaplatím 400 Kč (celkem se tedy vrací 2400 Kč). Navíc peníze vám pošlou jen poštovní poukázkou, takže reálně ty peníze budete mít mnohem kratší dobu než 15 dní.

Zajímavý článek:  Pujčky na ruku Ostrava

innfinance.cz = další internetová půjčka kde slibují rychlé půjčky i pro lidi bez příjmu. Tak jsem to chtěl vyzkoušet. Ale nedopadlo to dobře. Na webu jsem si požádal o půjčku. Přišel mi potvrzovací email, že mě budou kontaktovat, ale to bylo vše. Od té doby se mi nikdo neozval. Ani na email, ani na telefon.

pujcka7.cz = tady také nabízí půjčky, u kterých nemusíte dokládat příjmem. Alespoň se to tam u nich píše. Zaregistroval jsem se a čekal, co bude dál.  Chtěli po mě poslat 1 Kč na jejich bankovní účet. Tak jsem jim poslal 1 Kč. Po tom, co ji dostali, po mě chtěli další informace. Mimo jiné i to kde pracuji, na jaké pozici, a kolik si vydělám. Tak jsem to vzdal. Jsem bez práce a je mi jasné jak by to to dopadlo. Sice slibují půjčky bez příjmu, ale realita je jiná

Zajímavý článek:  Nebankovní půjčky bez dokazování příjmu

realmoney.cz = tady jsem byl pro změnu úspěšný. Sice dřív než jsem si mohl požádat o půjčku tak jsem jim musel poslat první stánku z mého bankovního výpisu v elektronické podobě (emailem), ale pak už to šlo celkem rychle. Jednou mi zavolali a pak byla půjčka schválená. Dostal jsem 2000 Kč na 21 dní. Ve skutečnosti mi ale vyplatili jen 1900 Kč. 100 Kč si strhli jako poplatek. Vracet budu muset 2400 Kč. Takže půjčka mě stojí 400 Kč. Nevadilo ale, že jsem bez práce a nemusel jsem posílat žádné další doklady.