Bankovní vs. nebankovní půjčky v Ostravě?

Bankovní vs. nebankovní půjčky v Ostravě?
Bankovní vs. nebankovní půjčky v Ostravě?

Svízelná finanční situace má nepříznivý dopad na rodinnou pohodu i naši psychiku. Do této nepříjemné situace se můžeme dostat ztrátou místa, úrazem nebo dlouhodobou a vleklou nemocí. Jak tuto situaci vyřešit? Odpovědí může být půjčka. Prvotní dilema se týká skutečnosti, zda o finanční výpomoc požádat bankovní, či nebankovní instituci. Jaké jsou výhody každé z nich? To zjistíte na následujících řádcích.

Bankovní půjčky – výhody vs. nevýhody

Každá banka má široké portfolio bankovních produktů, mezi které patří nepochybně také půjčky a nejrůznější druhy úvěrů. A právě množství finančních produktů může být pro obyčejného spotřebitele základním kamenem úrazu. V nabídce úrokových sazeb, doplňkových služeb a dalších nezbytností je totiž poměrně složité vyznat se. Pokud si přeci jen nějaký bankovní produkt vyberete, připravte se na martyrium s názvem „žádost o schválení půjčky/úvěru“. Během vstupního pohovoru, který spíše, než přátelské povídání, představuje policejní výslech, budete muset doložit výši svých příjmů a jejich pravidelnost. Bankovní úředník se bude dále přesvědčovat také o vaší bonitě. Tu ověří nahlédnutím do registru dlužníků. Většina žádostí o bankovní půjčku bohužel končí zejména z výše jmenovaných důvodů jejich zamítnutím.

Zajímavý článek:  SMS půjčka Ostrava s vyřízením do 15 minut

Nebankovní půjčky – výhody vs. nevýhody

Nebankovní instituce jsou ke svým klientům zpravidla přístupnější a peníze jim půjčují ochotněji. Řada společnosti poskytuje půjčky bez registru, půjčky bez ručitele, půjčky bez doložení příjmů a spoustu dalších produktů, na které dosáhnou téměř všichni bez rozdílu. Tato ochota a nemalé riziko, které tímto nebankovní společnosti podstupují, se však musí zákonitě projevit ve výši placených úroků nebo dalších poplatků se schválením půjčky spojených. Více informací o nebankovních půjčkách se dozvíte třeba zde.