Co když mi nepůjčí v bance?

Nutně potřebujete hotovost a obáváte se, že byste mohli se svou žádostí o půjčku v bance z toho či onoho důvodu tzv. narazit? Nevěšte hlavy, existuje mnoho jiných možností. Také je celkem podstatné, proč by banka vaší žádosti neměla vyhovět.

Nemám ručitele

S tímto důvodem se vůbec nezatěžujte. Chcete-li si vypůjčit částku ve výši, kterou banka deklaruje jako úvěrový rámec, s největší pravděpodobností žádného nebudete potřebovat. Tento způsob zajištění se vskutku vyžaduje velice zřídka – záleží samozřejmě na výši vašich příjmů, potažmo výdajů.

Mám záznam v registru

Tak ano, toto je problém. Většina bank – naprostá většina, vám se škraloupem z minulosti nepůjčí ani na žvýkačku. Zkusit to můžete, ale s největší pravděpodobností budete nuceni jít se svou žádostí o dům dál.

Zajímavý článek:  Půjčka Emmas credit

Mám nízký příjem

Jak nízký či vysoký příjem máte nechte na posouzení bance a finančním poradcům, konečně od toho jsou placeni. Možná to bude stačit, možná vám banka nabídne nižší úvěr. Pokud vám z tohoto důvodu vyhovět odmítne, obraťte se na jiný typ poskytovatele.

Kdo, když ne banka?

Banky mají pro půjčování peněz nastavena velice přísná pravidla. Pokud vám nevyhovují nebo zkrátka jejich sítem neprojdete, máte možnost obrátit se na celou řadu nebankovních poskytovatelů půjček. Jejich pravidla bývají nepoměrně pružnější, ovšem úroky a poplatky nepoměrně vyšší – podle pravidla něco za něco.

Zajímavý článek:  Půjčky pro všechny Ostraváky a tipy, kde je najít

Zřejmě nejméně problémů budete mít, máte-li co nabídnout do zástavy, nejlépe nemovitost. Avšak půjčky v běžné výši – řekněme do 100 tisíc, lze vyřídit i bez toho. Čím méně žádáte, tím méně bude požadováno po vás. K několikatisícovým půjčkám nebudete u většiny těchto společností muset dokládat ani potvrzení o výši příjmů, ani nebudou nahlížet do registrů.