Půjčit nebo nepůjčit peníze v kruhu rodinném?

Peníze rozvrací přátelství i rodinné vztahy. A kdo tvrdí, že ne tak je výjimkou. Je tedy vhodné si vypůjčit od rodičů, sestry nebo prarodičů? Na to se podíváme v následujícím článku.

Chcete si půjčit peníze od přátel nebo rodiny? Uvažujete, jak na to? Nebo stojíte na druhé straně břehu a snažíte se vymyslet způsob, jestli ještě někdy uvidíte peníze, které jste půjčili před rokem svému dnes už bývalému nejlepšímu příteli? U půjčování peněz lidem, ke kterým máme nějaký vztah a nejsou nám lhostejní si pořádně rozvažme, zda je vhodné peníze půjčit. Pokud moc době víte, že váš nejlepší kamarád je nezodpovědný, i když je nejlepší v řešeních vašich každodenních problémů, rozhodně mu peníze nepůjčujte. Vyhnete se tak nejen hádkám, ale také ztrátě nejlepšího přítele během chvíle. A co je více? Většina jistě odpoví přátelství než hádky.

Zajímavý článek:  Ostravská Day to Day pomůže každému

Zásady v půjčování přátelům nebo rodině

Každá půjčka má své podmínky, ať je to výše úvěru nebo doba splatnosti. Je jasné, že přátelům ani rodině se úroky nepočítají. Proto se snažte zachovat aspoň jednu podmínku, dobu splatnosti půjčky. Na dohodě doby splatnosti neustupujte za žádné okolnosti, protože pořádek v penězích dělá přátele a základ rodinné pohody bez hádek. To je tedy první krok. Není na škodu si sepsat malou dohodu, kde bude jasně napsané datum, do kterého se peníze mají vrátit. Ano jste sice kamarádi, ale pokud chcete být přátelé i potom, poslechněte zmíněnou radu. Dohodu oba podepište a pak už se můžete dále bavit a smát nad starostmi běžného života.

Zajímavý článek:  Rychlá nebankovní půjčka

Co když nám peníze nevrátí?

Také patříte mezi lidi, kteří neradi připomínají věci týkající se peněz? Pak jste asi ani peníze neměli půjčovat, ale pokud se již stalo, nedá se nic dělat. Jestli vám přítel nevrátí peníze do určené doby, budete se muset připomenout, i když to není příjemná věc. Nebojte se říct, že je čas vrátit peníze a nenechte se zlákat výmluvami!