Co nabízí banka bez poplatků

Banka bez poplatků je zatím nesplněným snem většiny klientů bank. Banka, která by existovala čistě bez poplatků neexistuje. Najdou se však banky, které se vydávají čím dál blíž tímto směrem. Co nabízí banka bez poplatků a jaké jsou její možnosti nemusí být na první pohled znát. Většina bank nabízí jednoduché produkty, ale najdou se mezi nimi i drobné komplikace a chytáky.

Banka bez poplatků – srovnání nabídky na trhu

Níže je srovnání několika bank, které nabízí bankovní účty zdarma. Jejich počet totiž neustále roste. Přestože se stále nenajde banka, která nabízí kompletní služby bez poplatků. Najde se již pár slušných bank, které mají ty nejčastější a nejzákladnější služby zdarma. A jaká, že to je banka bez poplatků.

Zajímavý článek:  Fio banka internetbanking zaujme především vzhledem

Česká spořitelna – banka bez poplatků za 7000 korun

Jako první se zaměříme na jednu z největších bank u nás. Česká spořitelna nabízí klientům svůj účet zdarma za dvě v celku jednoduché podmínky. Během jednoho měsíce musíte u obchodníku zaplatit minimálně 7000 korun. Druhá podmínka spočívá v používání účtu. Klient se zaváže, že svůj účet nebude řídit na pobočce banky. Vše si povede skrze internetové bankovnictví Servis24. Sen, že banka bez poplatků skutečně existuje, se rázem rozplynul. Pokud nesplníte uvedené podmínky, vyjde vás banka bez poplatků na 98 korun měsíčně.

Při splnění podmínek však stále budete platit za výběr z bankomatu šest korun pokud to bude bankomat se sítě České spořitelny. Mnohem vyšší částku, konkrétně 40,- Kč zaplatíte za výběr z bankomatu u konkurence.

GE Money Banka – banka bez poplatků za výměnu

GE Money Banka, je opět další banka bez poplatků s přivřenýma očima. Banka nabízí svůj účet Gratis zdarma pokud do 30 dnů od založení přivedete další dva klienty, kteří si zřídí stejný účet. Všichni ze skupiny mají pak účet zdarma bez časového omezení. Alespoň takhle vypadá banka bez poplatků, která ovšem nedává nic zadarmo. Případně můžete vyzkoušet další účet, který je zdarma v případě, že splníte výši měsíčního obratu alespoň 7000 korun.

Zajímavý článek:  Nevíte, co je to refinancování půjčky? Kdy této možnosti využít?

V případě, že jednu z podmínek splníte, získáte zdarma vedení účtu, bezkontaktní platební kartu MasterCard, příchozí a odchozí platby a výběr z bankomatů GE Money Bank. Pokud se vám to nepodaří budete muset platit 149 korun měsíčně.

Fio banka – je nejbližší banka bez poplatků

Nejblíže ze všech jmenovaných je Fio banka. Tato banka bez poplatků nabízí základní služby bez úplaty, ale opět je to v omezené míře. Zdarma je vedení účtu, bezkontaktní platební karta MasterCard, příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy či inkasa. Prvních deset výběru z bankomatů Fio, nabízí banka bez poplatků. Bez poplatku jsou i vklady v hotovosti na pobočce. Můžete využít i výběru v hotovosti bez poplatku, ale musí přesáhnout sumu 1000 korun. Nižší výběry jsou zpoplatněny 30 korunovou sazbou.

Fio banka nabízí vedení účtu zdarma
Fio banka nabízí vedení účtu zdarma