Na co si dát pozor v případě, že si berete úvěr na auto

Ať už si berete leasing nebo úvěr na auto, je zapotřebí dát si pozor na pár věcí. Ať už samotný výběr leasingu či úvěru nebo to, jaké služby nabízí vybraná společnost a spoustu dalších věcí. Ty totiž dělají rozdíl mezi špatným a dobrým úvěrem na auto.

Co je výhodnější? Leasing nebo úvěr na auto?

Velkou výhodu má spotřebitelský úvěr na auto. V případě, že si pořídíte automobil tímto způsobem, je auto okamžitě vaše. V případě leasingu, jste majitelem automobilu až poté co vše splatíte. Sice přináší výhody, které oceníte a to v podobě variabilních splátek či větší dostupnosti. Nicméně pro mnohé je úvěr na auto výhodnější. Právě díky tomu, že jsou okamžitě vlastníky vozu.

Hledejte společnost, která nabízí komplexní služby

Úvěr na auto není sice nic složitého, ale má to jisté úřední povinnosti. Proto si vybírejte společnosti, které nabízejí komplexní služby. Ať vám společnost vysvětlí všechny podmínky úvěru. Informace by měli být přehledné. Již při prvním náhlednutí do smlouvy musí být zobrazeny všechny podmínky.

Upozornění: Srovnejte si tedy všechny podmínky, které společnosti nabízejí. Neberte první nabídku, jenž vám tvrdí, že je nejlepší.

Vyberte si takové auto, na které máte

Výhodná cena, výhodný úvěr ve vás může vyvolat pocit, že si vše můžete dovolit. Najednou se z auta v základní výbavě dostanete na auto v plné polní. Úvěr na auto vás však může vyjít pěkně draho. Volte tedy takový automobil a druh úvěru, který si můžete vždy dovolit splácet. Nerozhazujte zbytečně a raději si vybírejte vůz, který je dostačující namísto bouráku, který neužijete.

Zajímavý článek:  Nebankovní půjčka pro problémové klienty má svá pro a proti

Úvěr na auto déle splácet nebo mít vyšší půjčky?
Tuto otázku si jednoduše zodpovíte. Stačí si určit, jak dlouho a na co automobil potřebujete. Budete si měnit vozový park každé čtyři roky? Či se jedná o dlouhodobou investici? V případě, že máte jasno a chcete si vůz vyměnit za dva roky, nepořizujte si pětiletý úvěr. Předčasné splácení se totiž díky poplatkům nemusí vyplatit.

Plánujete zakoupit ojetý automobil? Navštivte internetový autobazar Mobile de a vyberte si své auto na Internetu.

Být či nebýt pojištěn

Až si budete prohlížet smlouvu o úvěr na auto, podívejte se zda je v rámci smlouvy povinné ručení připočteno do splátek. Najdou se společnosti, které nechávají povinné ručení na klientovi. Stejně jednejte i v případě havarijního a dalšího pojištění. Pozor si musíte dávat i v případě ukončení úvěru nebo leasingu. V takovém případě, se uzavírají i pojistky. Musíte si tak pořídit nové.

Zajímavý článek:  Banka vs. nebankovní společnost – kde vám půjčí rychleji a levněji?

Smlouva o úvěr na auto vyžaduje obezřetnost

Než smlouvu podepíše, vše si potřebně přečtěte. Jakmile vám není něco jasné, zeptejte se. Pozor si dejte i na změny smluvních podmínek. Nevynechejte ani poplatky. Ty mohou být pěkně vysoké a často mohou udělat ze skvělého úvěru na auto ten nejméně výhodný.

Úvěr na auto
wilkernet / Pixabay