Banka vs. nebankovní společnost – kde vám půjčí rychleji a levněji?

Potřebujete nějakou rychlou finanční výpomoc a za rodinou nebo známými s prosbou o peníze chodit nechcete? Zvažujete, zda zamířit o banky nebo k nebankovnímu poskytovateli? Ať již se rozhodnete jakkoli, nečiňte tak ještě před tím, než si přečtete tento článek. Prozradíme vám totiž, kde získáte peníze rychleji a levněji.

Půjčka u banky

V bance můžete získat poměrně značný obnos během několika mála minut. Pokud máte ke své kreditní kartě sjednaný kontokorent, pak můžete čerpat ze své karty či účtu přes limit s poměrně zajímavým úrokem, který se u většiny tuzemských bank odvíjí od skutečně čerpané částky. V případě, že si chcete půjčit větší obnos, připravte se na poměrně důkladný průzkum ze strany bankovního úředníka, který prozkoumá registry dlužníků, zjistí si informace o vaší finanční minulosti i současnosti a bude chtít znát výši vašich příjmů, kterou bude zpravidla nutné doložit zaměstnavatelem. Sjednávání půjčky může v tomto případě trvat i několik dnů a skončit také neúspěchem.

Zajímavý článek:  Půjčky pro všechny Ostraváky a tipy, kde je najít

Půjčka u nebankovní společnosti

Máte-li záznam v registru dlužníků nebo je váš příjem nedostatečný, banka vám s největší pravděpodobností žádost o půjčku neschválí. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než se obrátit na některou z nebankovních institucí. Ty nabízejí jak půjčky bez doložení příjmů, tak půjčky bez registru, či ručitele nebo zástavy. Čím vyšší riziko ovšem daná společnost podstupuje, tím vyšší úroky bude nutno uhradit. Při výběru nebankovní společnosti také dávejte pozor na to, ať oslovíte společnost známou, nikoli nějakého podvodníka, kterému nejde o vaše, ale o vlastní dobro.

Zajímavý článek:  Půjčka bez doložení příjmu Ostrava