Půjčka na půjčky – vypadá takhle řešení?

Mnoha lidem už se stalo – a mnoha se ještě stane, že své schopnosti splácet kulantně řečeno přecení. Někdy stačí jen malý výpadek v příjmech, delší nemoc nebo úraz, můžete přijít o práci – a problém je na světě.

Splácet? Z čeho?

Máte-li půjčku nebo dokonce několik půjček, ocitáte se náhle ve velice svízelné situaci. Peníze sotva stačí na nájem a jídlo, není kde brát. Nejhorší možnou variantou řešení je v takovémto případě dělat mrtvého brouka. Nečekejte, až problém vygraduje, řešte jej okamžitě – ideálně už v době, kdy si půjčku sjednáváte.

Zajímavý článek:  Půjčit nebo nepůjčit peníze v kruhu rodinném?

Pojištění, odklady splátek apod.

Zejména banky nabízejí svým klientům možnost u každého úvěru se připojistit. Pojištění schopnosti splácet se týká právě případů zmíněných v záhlaví článku – nemoc, úraz, ztráta zaměstnání. U úvěru vyššího rozsahu bývá tento typ pojištění dokonce povinný.

Poměrně novou vymožeností je u půjček, úvěrů a hypoték možnost opakovaného odkladu splátek. Ve smlouvě bývá stanoveno, kolikrát po dobu splácení je možno o odklad zažádat. Jako krátkodobá pomoc ve finanční tísni je to skvělé řešení.

Půjčit si na splátky?

Bohužel stále více lidí se ocitá v situaci, kdy si na splátky půjček půjčují, a to za stále nevýhodnějších podmínek. Přitom takovéto jednání nic neřeší, neboť ihned následující měsíc se situace opakuje – jen požadované splátky jsou zas o něco vyšší. ocitli-li jste se v podobné situaci, lze vám jen doporučit návštěvu Poradny při finanční tísni, která se bude vaším případem individuálně zabývat a kde se vám pokusí pomoci. Její pobočku najdete i v Ostravě.