Půjčka na auto

V dnešní době potřebuje mít auto asi úplně každý. Je jen málo rodin, které se obejdou bez auta, někde mají v rodině auto hned dvě. Pokud uvažujete o nákupu nového automobilu, nebo byste si chtěli pořídit nějaké ojeté auto, pak by vás mohla zajímat půjčka na auto.

Jednou z možností jak si pořídit nové auto i bez peněz, je právě půjčka na auto. Obecně můžeme rozdělit možnosti financování nákupu automobilu na dvě základní kategorie. Do té první spadá leasing, do druhé pak půjčka na auto. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Leasing na auto

Pokud se rozhodnete koupit si auto na leasing, vaše auto zůstává v majetku leasingové společnosti, dokud nezaplatíte poslední splátku. Smlouva bývá zpravidla postavena tak, že po nějakou dobu, třeba tři nebo pět let platíte pravidelné měsíční splátky, a na konci si pak auto od leasingové společnosti koupíte za jednu korunu.

Zajímavý článek:  Půjčka 750 tisíc

Půjčka na auto

Oproti tomu půjčka na auto znamená, že auto je ihned vaše, a vy pak už jen splácíte pravidelné splátky podobně jako o u klasické půjčky nebo úvěru. U půjčky na auto, bývá výhoda v tom, že šanci získat nové auto mohou mít i lidé, kteří by se získáním běžné půjčky nebo úvěru mohli mít problém. Zatímco peníze v hotovosti banka některým lidem nepůjčí, třeba kvůli nižším příjmům nebo kvůli negativnímu registru, u půjčky na auto to může být jiné.

Zajímavý článek:  Rychlá půjčka Ostrava

Pokud je uzavřena půjčka na auto, banka si má tyto peníze zajištěné zárukou právě v podobě automobilu. Pokud by tedy došlo k nějakému problému při splácení, má šanci snadno a rychle získat svoje peníze zpět.

Podobně jako u jiných nákupů na splátky, půjčka na auto může být vyřízena přímo u vašeho prodejce. Automobilové salony zpravidla spolupracují hned s několika společnostmi, které zajišťují financování nákupu automobilů, takže si pak můžete vybrat i z několika různých nabídek a zvolit si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.