Půjčky pro nezaměstnané

Přijít o práci a být odkázaný jen na podporu je určitě složitá situace. Zvlášť když musíte platit pravidelné poplatky jako je nájem nebo jiné výdaje, na které vám z podpory pro nezaměstnané najednou nezbývá dost peněz. V takové situaci by určitě pomohla půjčka pro nezaměstnané, abyste nějak vydrželi, než si najdete novou práci. Půjčky pro nezaměstnané ale poskytuje jen málokdo.

Když si člověk bez práce, který je na úřadu práce (neboli na pracáku) přijde do banky požádat o poskytnutí půjčky tak se mu tam „vysmějí“ (sice ne veřejně, ale žádost bude obratem zamítnuta, respektive se jí ani nebudou zabývat). Nemáte práci = nemáte nárok na půjčku od banky.

Zajímavý článek:  Půjčky bez ověrení příjmů

Různé nebankovní společnosti sice slibují peníze pro všechny za výhodnějších podmínek než u banky, ale v případě lidí bez práce, co jsou nezaměstnaní to tak úplně neplatí

Existují ale výjimky, jsou i půjčky pro nezaměstnané. Stačí se jen dobře dívat a vy si můžete půjčit peníze. Musíte se ale smířit s tím, že to nebude žádné velká částka. Pokud jste bez práce, můžete si půjčit jen částku 5000 až 20000 korun. Výhodou ale je, že nepotřebujete potvrzení o příjmu a peníze tak dostanete i když jste bez práce. Půjčky pro nezaměstnané mají také vyšší úroky, protože u této skupiny zájemců o půjčky je přece jenom vyšší riziko, že nebudou schopni půjčené peníze splácet. Pokud vám ale tyto podmínky nevadí, pak i vy si můžete půjčit.

Zajímavý článek:  Půjčky i pro nezaměstnané